25 lat Grupy Brokerskiej Quantum

25-lecie powstania Grupy Brokerskiej Quantum

Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. powstała w 1998 roku z inicjatywy pasjonatów i ekspertów branży ubezpieczeniowej. Od tamtego czasu, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu staliśmy się jednym z czołowych brokerów na polskim rynku, z wyłącznie polskim kapitałem. Przez to 25 lat powołaliśmy do życia 6 przedstawicielstw i filii na terenie całego kraju, aby być jeszcze bliżej naszych klientów.

Wciąż też powiększamy zespół brokerów i specjalistów, dzięki czemu nieustannie poszerzamy zakres naszych kompetencji. Zespół Quantum na początku działalności składał się z 6 brokerów, obecnie zatrudniamy 80 specjalistów, w tym 49 posiadających uprawnienia do wykonywania czynności brokerskich.

 

Zespół Quantum

Czym byłaby firma bez zgranego zespołu? Nasz liczy obecnie 80 osób, a odsetek pracowników którzy są z nami ponad 10 lat wynosi niemal 25%!

Niezmiernie cieszy nas fakt, że tak duża część zespołu buduje z nami firmę od tylu lat i wciąż chce się rozwijać oraz dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z nowymi pracownikami.

„Poleciałabym prace w Quantum każdemu, kto chce pracować w zespole z fajnymi ludźmi! Firma daje duże możliwości rozwoju i jest doceniana na rynku. Nie jest też korporacją, w której każdy jest anonimowy. Spora część zespołu pracuje tu od 10, 15 a nawet 25 lat. Musi to o czymś świadczyć!” – Katarzyna Kozłowska, Senior Broker Ubezpieczeniowy, w Grupie Brokerskiej Quantum od 17 lat

 

Nasze nagrody i wyróżnienia na przestrzeni lat

Przez ostatnie lata, byliśmy laureatami wielu prestiżowych konkursów, takich jak Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu, Orły Ubezpieczeń czy Lider Konkurencyjności. Doceniani byliśmy również w rankingach na najlepszych brokerów Gazety Finansowej czy Gazety Ubezpieczeniowej. W 2021 wygraliśmy w plebiscycie Dobra Firma w kategorii „Najlepszy pracodawca województwa łódzkiego”.

Wszystkie nagrody i wyróżnienia, to najlepsze potwierdzenie naszych osiągnięć oraz ciężkiej pracy, którą codziennie wkładamy w rozwój firmy.

Łódź – miasto, w którym powstało Quantum

Łódź to miasto, w którym powstało Quantum, gdzie mieści się jego siedziba główna i skąd wywodzi się grupa brokerów ubezpieczeniowych – jest dla nas ważna. Podkreślamy to angażując się w różnego rodzaju lokalne projekty, zwłaszcza rewitalizację i odnowę zabytków. Obecna siedziba główna firmy mieści się w odrestaurowanej Villi Quantum w Łodzi na ulicy Gabriela Narutowicza 48. Sukces renowacji odbił się echem w mediach, a Fundacja Ulicy Piotrkowskiej przyznała nieruchomości nagrodę w  konkursie „Zabytek Dobrze Utrzymany”.

Nasze przedstawicielstwa i filie znajdują się również w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Płocku i Tarnowie

Rośniemy w siłę

W roku 2022 Grupa Brokerska Quantum przejęła 100% udziałów MRC Broker Sp. z o.o., brokera z ponad 20-letnim doświadczeniem i ugruntowanej pozycji w Wielkopolsce. Oficjalne połączenie odbyło się w styczniu 2023. Konsolidacja była dużym krokiem w przyjętej strategii rozwoju Grupy, dzięki któremu znacznie poszerzyliśmy pulę talentów i portfel świadczonych przez nas usług.

„Kluczowym jest dla nas, aby nieustannie powiększać nasz zespół o nowych, doświadczonych brokerów-specjalistów, którzy przyczynią się do dalszego rozwoju i pozwolą nam działać na nowych rynkach, ale też w nowych liniach biznesowych. Chcemy, żeby powstała organizacja o najwyższych kompetencjach, z możliwością pracy na terenie całego kraju. Dlatego też stawiamy na posiadanie przedstawicielstw w wielu polskich miastach”– Prezes Grupy Brokerskiej Quantum, Jacek Ciepłucha.

MRC Broker częścią Grupy Brokerskiej Quantum
Ubezpieczenie mienia

Nasi klienci, nasza duma

Mamy bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze dużych biznesów, a wielu klientów jest z nami od początku istnienia Quantum. To niezwykła przyjemność obserwować ich rozwój i móc pełnić funkcję doradcy w tak ważnym zakresie, jakim jest ich bezpieczeństwo.

Obecnie obsługujemy ponad 4 000 klientów, w tym 2 000 firm i instytucji.

Z okazji jubileuszu, chcielibyśmy podziękować wszystkim klientom, partnerom biznesowym oraz pracownikom, z którymi mieliśmy okazję współpracować na przestrzeni ostatnich lat. Te owocne 25 lat na rynku to nasz wspólny sukces!

Grupa Brokerska QUANTUM

Grupa Brokerska QUANTUM Sp. z o.o. ul. Narutowicza 48
90-135 Łódź
tel. (42) 253 80 01 fax. (42) 253 80 10
e-mail: sekretariat@quantum-broker.pl

Nasze przedstawicielstwa