Odkrywamy Łódź

Łódź – miejsce gdzie powstało Quantum, gdzie mieści się jego siedziba i skąd wywodzi się grupa brokerów ubezpieczeniowych – jest dla nas ważna. Podkreślamy to angażując się w różnego rodzaju projekty, zwłaszcza rewitalizację i odnowę zabytków.

Naszym pierwszym projektem było przeprowadzenie remontu konserwatorskiego willi Schreera, zwanej obecnie Villą Quantum.

Wyjątkowe połączenie elegancji i dobrego smaku zabytek zawdzięcza jednemu z najznamienitszych architektów swoich czasów – Gustawowi Landau Gutentegerowi. Renowacja rozpoczęła się w 2013 roku i po blisko dwóch latach, budynek odzyskał swoją dawną świetność. Oprócz gruntownego remontu elewacji, odnowiono zabytkowe wnętrza – stylizowane pomieszczenia wzbogacono antykami oraz elementami wyposażenia. Sukces renowacji odbija się echem w lokalnych mediach, a Fundacja Ulicy Piotrkowskiej przyznaje nieruchomości nagrodę w organizowanym przez siebie konkursie „Zabytek Dobrze Utrzymany”. Więcej informacji o inwestycji na https://quantum.willelodzi.pl/

Narutowicza 48

Zdjęcia przed remontem

Narutowicza 48

Zdjęcia po remoncie

Aktualnie, jesteśmy zaangażowani w odnowę dwóch zabytkowych willi: przy ulicy Moniuszki 6 i Moniuszki 8, gdzie planujemy utworzenie nowoczesnej, wkomponowanej w neorenesansowe budynki przestrzeni biurowej oraz apartamentów mieszkalnych.

Mamy nadzieję, że wyjątkowy klimat ulicy Moniuszki – zespołu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków, który po rewitalizacji połączy Nowe Centrum Łodzi z ulicą Piotrkowską, przyciągnie do Miasta nowych inwestorów.

Naszym zdaniem, Łódź zasługuje na to, by znów dołączyć do czołówki miast, o wysokim poziomie rozwoju gospodarczego i kulturalnego. Wierzymy, że tak się wkrótce stanie i cieszymy się z tego, że jesteśmy częścią tej zmiany.

Więcej informacji o inwestycji na https://moniuszki.willelodzi.pl/

Moniuszki

Zdjęcia przed remontem

Moniuszki

Wizualizacje budynku po remoncie

Grupa Brokerska QUANTUM

Grupa Brokerska QUANTUM Sp. z o.o. ul. Narutowicza 48
90-135 Łódź
tel. (42) 253 80 01 fax. (42) 253 80 10
e-mail: sekretariat@quantum-broker.pl

Nasze przedstawicielstwa