Aktualności

Rośniemy w siłę! MRC Broker częścią Grupy Brokerskiej Quantum

Rośniemy w siłę! MRC Broker częścią Grupy Brokerskiej Quantum

Z dumą informujemy, że 9 listopada 2021 r. Grupa Brokerska Quantum sfinalizowała transakcję zakupu 100% udziałów w MRC Broker Sp. z o.o. w Poznaniu – brokera  działającego na rynku od 1999 roku.

MRC Broker zatrudnia 18 pracowników, w tym 12 brokerów. Rocznie spółka aranżuje ponad 1500 polis i obsługuje ponad 500 szkód. Zespół wyspecjalizowany jest w ubezpieczaniu sieci handlowych, firm budowlanych, nieruchomości komercyjnych, przedsiębiorstw produkcyjnych i logistycznych.

Za obszary merytoryczne działalności spółki (ubezpieczenia i likwidację szkód) odpowiada wiceprezes zarządu Justyna Nieboj, posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu programów ubezpieczeniowych i związana z MRC Broker od 2004 r.

To dla nas kolejny krok w ramach przyjętej strategii rozwoju. Budujemy przyszłość Grupy, korzystając z większej puli talentów, szerszego portfela usług oraz wypracowanego przez lata know-how. Dysponując zespołem prawie 90 specjalistów, będziemy w stanie zapewnić kompleksową opiekę najlepszej klasy ekspertów, mających doświadczenie w różnego typu ryzykach ubezpieczeniowych.

,,Wierzymy, że filozofia i kultura pracy obu spółek są bardzo podobne. Dzięki połączeniu sił, kompetencji i doświadczenia, będziemy w stanie znacznie przyspieszyć tempo wzrostu całej Grupy. Mocną stroną obu firm jest budowane od lat know-how oraz wyspecjalizowani brokerzy nie bojący się wyzwań. Ciągle dążymy do powiększania zespołu specjalistów, obecnie dysponując prawie 90-osobowym zespołem, będziemy w stanie zaoferować najwyższy poziom usług w różnego typu ubezpieczeniach. Zespół zarządzany przez Justynę Nieboj oraz Patrycjusza Marcinkowskiego znakomicie wzmocni nasz team.  Razem zaczynamy budować przyszłość Grupy, korzystając z większej puli talentów, szerszego portfela usług oraz wypracowanego przez lata doświadczenia. Jesteśmy pewni, że skorzystają na tym nie tylko nasi klienci, ale też pracownicy”.

Jacek Ciepłucha, Prezes Zarządu Grupy Brokerskiej Quantum Sp. z o.o.

Przez kilkanaście lat znajomości z Jackiem, miałem okazję przyglądać się obu firmom i nie trudno było dostrzec między nimi podobieństw, uzupełniających się kompetencji obu zespołów oraz wyraźnej siły, jaką dałaby integracja działań obu spółek. Dlatego też zdecydowałem się na tę transakcję”. 

Patrycjusz Marcinkowski, Prezes Zarządu MRC Broker sp. z o.o

„Obie spółki mają „podobne DNA”. Są całkowicie polskie, powstały w podobnym czasie i łączą w sobie pasję do ubezpieczeń i zaangażowanie brokerów o wysokich kompetencjach. Przyświecają nam tożsame wartości i dążenie do oferowania naszym Klientom usług na jak najwyższym poziomie, wykraczających poza standardy rynkowe. We wspólnym przedsięwzięciu widzimy potencjał poszerzania kompetencji, wymiany doświadczeń i uzyskania efektu synergii naszych działań”.

Justyna Nieboj, Wiceprezes Zarządu MRC Broker Sp. z o.o.

Z entuzjazmem spoglądamy w przyszłość, gotowi na dalszy, dynamiczny rozwój. Wszystko po to, aby spełnić najwyższe oczekiwania naszych klientów.

Grupa Brokerska QUANTUM

Grupa Brokerska QUANTUM Sp. z o.o. ul. Narutowicza 48
90-135 Łódź
tel. (42) 253 80 01 fax. (42) 253 80 10
e-mail: sekretariat@quantum-broker.pl

Nasze przedstawicielstwa