Aktualności

Quantum sponsorem spektaklu Makbet ŁK’a

Quantum sponsorem spektaklu Makbet ŁK’a

14 października mieliśmy przyjemność sponsorować spektakl inspirowany twórczością Szekspira „Makbet ŁK’a – szepty i podszepty” wystawiony przez legendarną grupę artystyczną Łódź Kaliska.

Premiera pierwszego od sześciu lat przedstawienia Grupy oraz towarzysząca jej wystawa prac, miała miejsce w Łodzi na Scenie Monopolis. Do współpracy Łódź Kaliska zaprosiła Michała Urbaniaka, międzynarodowej sławy jazzmana, skrzypka, saksofonistę, kompozytora i aranżera.

„Makbet to jedno wielkie nieszczęście. Problem ambicji i chęć dążenia do władzy doprowadzają głównego bohatera do tragicznego końca. Patrząc na uniwersalny przekaz dramatu, bez problemu dostrzeżemy analogię we współczesnym świecie. Sama forma naszej najnowszej opery zrywa z dotychczasowymi standardami, z jakimi można utożsamiać ten rodzaj sztuki. Nasza opera będzie syntetyczna, synkretyczna i symultaniczna jednocześnie. Będzie też jednocześnie dramatyczna i satyryczna, klarowna i mętna, odkrywcza, ale banalna” – zapowiedział członek grupy Łódź Kaliska Marek Janiak, który jest autorem scenariusza do spektaklu „Makbet ŁK’a – szepty i podszepty.”

W interpretacji Łodzi Kaliskiej szekspirowska tragedia miała stać się „precyzyjną syntezą przedstawiającą przypadkowy wybór bezsensownych aktywności ludzkich mających dać społeczną przewagę i dominację”.

Bardzo cieszy nas, że Grupa Brokerska Quantum, mogła dołożyć swoją cegiełkę do organizacji tak wyjątkowego wydarzenia.

* Źródło: PAP

 

Grupa Brokerska QUANTUM

Grupa Brokerska QUANTUM Sp. z o.o. ul. Narutowicza 48
90-135 Łódź
tel. (42) 253 80 01 fax. (42) 253 80 10
e-mail: sekretariat@quantum-broker.pl

Nasze przedstawicielstwa