Aktualności

Uwaga na fałszywe maile!

Uwaga na fałszywe maile!

Szanowni Państwo,

Ostrzegamy o trwającej kampanii hakerów, w której rozsyłane są wiadomości e-mail z niebezpiecznymi załącznikami. Załączniki (zazwyczaj w formacie .doc lub w formie linków) zawierają wirusy, dzięki którym przestępcy internetowi mogą zyskać dostęp m.in. do loginów, haseł i treści korespondencji e-mail. Fałszywe maile mogą być kierowane do Państwa m.in. w imieniu banków, operatorów sieci komórkowych, ubezpieczycieli dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak ustrzec się przed fałszywymi wiadomościami?

  1. Prosimy o stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do wiadomości, w których znajduje się prośba o skorzystanie z linku, otwarcie załącznika lub podanie poufnych danych. Podejrzanych maili prosimy nie otwierać i kierować je niezwłocznie do Państwa działu IT.
  2. Jeśli natomiast otrzymają Państwo podejrzany e-mail noszący ślady korespondencji Grupy Brokerskiej Quantum Sp. z o.o.prosimy o niezwłoczne przekazanie nam informacji o tym fakcie na adres ze stopki lub na iod@quantum-broker.pl.

Niestety, hakerzy są bardzo dobrze przygotowani – rozsyłane przez nich wiadomości e-mail mogą być bardzo dobrze spreparowane, w związku z czym należy uważać na wiadomości, które pochodzą od na pozór znanych nadawców, ale nieznanych adresów email lub są odpowiedzią na stare wątki. Ważne jest by każdorazowo sprawdzać, z jakiej domeny kierowana jest korespondencja (wiadomości mailowe z Grupy Brokerskiej Quantum Sp. z o.o. mogą być kierowane do Państwa wyłącznie z domeny @quantum-broker.pl)

Jednocześnie informujemy, że dla naszego i Państwa bezpieczeństwa podjęliśmy decyzję o tymczasowej blokadzie załączników w formacie .doc. Wiadomości zawierające tego typu pliki będą automatycznie odrzucane przez nasz serwer pocztowy, dlatego prosimy o kierowanie do nas korespondencji mailowej wyłącznie z załącznikami w formacie .docx, .pdf lub .zip.

Grupa Brokerska QUANTUM

Grupa Brokerska QUANTUM Sp. z o.o. ul. Narutowicza 48
90-135 Łódź
tel. (42) 253 80 01 fax. (42) 253 80 10
e-mail: sekretariat@quantum-broker.pl

Nasze przedstawicielstwa